Tuesday, February 27, 2018

Quality Excites - Call For Proposals



W dniach 22-23 czerwca 2018 roku w Gliwicach odbędzie się 7. edycja Quality Excites — ogólnopolskiej konferencji dotyczącej jakości oprogramowania. Już teraz każdy, kto chciałby wziąć udział w wydarzeniu w roli prelegenta, może zgłosić propozycję swojego wystąpienia za pośrednictwem formularza rejestracyjnego na www.qualityexcites.pl/cfp.

Konferencja Quality Excites od 2012 roku gromadzi wokół siebie specjalistów w dziedzinie tworzenia oraz poprawy jakości oprogramowania. W czasie trwającej 2 dni zeszłorocznej edycji wydarzenia odbyły się łącznie 34 prelekcje: 20 wykładów, 11 warsztatów oraz 3 panele dyskusyjne. Gośćmi specjalnymi byli profesjonaliści światowej sławy w dziedzinie testowania: Gáspár Nagy (twórca frameworka SpecFlow) oraz Aslak Hellesøy (twórca narzędzia do implementacji testów o nazwie Cucumber).

W 2017 roku Quality Excites po raz kolejny uzyskała tytuł najlepszej bezpłatnej konferencji testerskiej w Polsce w ramach głosowania przeprowadzonego przez serwis testerzy.pl.

Tegoroczna akcja Call for Proposals trwa do 3 kwietnia 2018 roku. Forma wystąpienia jest otwarta — może to być zarówno wykład, warsztat, panel dyskusyjny, jak i inne. Dowolna jest także liczba zgłoszeń. Wśród wiodących zagadnień omawianych na Quality Excites znajdują się między innymi: innowacyjne podejścia i strategie do zapewniania jakości w projekcie, automatyzacja testów, testy niefunkcjonalne, Internet of Things oraz Machine Learning. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.qualityexcites.pl/cfp.

Organizatorem konferencji Quality Excites jest gliwicka firma Future Processing (FP) zajmująca się wytwarzaniem najwyższej jakości oprogramowania

Saturday, February 17, 2018

Wpadki Scrum Mastera



Lubicie popełniać błędy? W ostatnim dniu lutego czwórka doświadczonych Scrum Masterów przyzna się przed Wami do swoich największych wpadek i pomyłek w tej roli. Teraz, mając dobrych kilka lat doświadczenia, chcą przekazać czego się nauczyli i szczerze, ale też z humorem porozmawiać o swoich błędach.

Dużo mówimy o pozytywnej, zbawiennej roli Scrum Mastera dla organizacji, ale co dzieje się gdy Scrum Master działa nieświadomie źle, popełnia błędy i szkodzi? Pominiętą stronę medalu będziemy mieli okazję przeanalizować z Iloną Marczak, Pawłem Kmiotkiem, Piotrkiem Nabielcem i Radkiem Lontem.


Po dyskusji moderowanej będzie też czas dla Was - przyjdzie z własnymi przykładami.


Ilona Marczak- humanistka, którą zafascynowała branża IT 7 lat temu. Budowanie efektywnie działających zespołów okazało się tym, co ją kręci najbardziej. Doświadczyła pracy w projektach realizowanych waterfallem i transformacji agile. Od prawie 3 lat jako Scrum Master pomaga firmom i zespołom w sposób zwinny realizować ich cele.


Paweł Kmiotek- przygodę z softwarem rozpoczął już ćwierć wieku temu, programista, developer, wykładowca, Scrum Master i Agile Coach. Zwinnie z zespołem pracuje już od ponad 7 lat. Jest zwolennikiem podejścia agile na każdym etapie produkcji oprogramowania, mentoruje zespoły w samoorganizacji, empirycznym podejściu i technicznej doskonałości.


Piotrek Nabielec- od 10 lat jako Scrum Master, Agile Coach, menedżer i konsultant zbiera doświadczenia w dużych korporacjach i mniejszych firmach, w 2015 roku założył Produktywni.pl. prowadzi szkolenia i kursy, które pomagają ludziom i firmom uporządkować chaos aktywności, ich priorytety i pozbyć się uczucia przytłoczenia.


Radek Lont- inicjator projektu Zwinna Łódź, 'Scrum Master by choice' z 10 letnim doświadczeniem. Zaczynał swoją karierę jako software developer i team leader. Pasjonat podejścia lean w IT. Agent zmiany w AgileRebels.org, konsultant i speaker na konferencjach IT, Lean/Agile.


28 lutego, Hub:raum (ul. Przemysłowa 12, Kraków) 
Zapisy na stronie: https://www.meetup.com/pl-PL/ALE-Krakow/events/247899963/